O NÁS

Naše malá mezinárodně chráněná chovatelská stanice MONERTE RICH byla založena v roce 2009 pod registračním číslem 738/09. 
V budoucnu bychom se chtěli věnovat chovu. Našim cílem je po všech stránkách zdravý jedinec, který má typické znaky plemene, silnou kostru, výbornou přátelskou povahu a je také všestranně pracovně využitelný.

 Jsme členy Dalmatin Klubu ČR 
  

Vzhledem k tomu, že jsme doposud neměli podmínky k odchovu štěňat, procházeli a prochází naší stanicí zatím jen psi - samci. Začalo to v roce 1994 příchodem Kl.Ch.Pr. Arnyho z Rudolfova chovu, pokračovalo ICh. Enricem Bazzi Raul a prozatím to končí u dvou psích gentlemanů v současnosti - dalmatinem C.I.B. G' Rich Woody Genesis Dalmadami a dobrmanem Bossman Boy Broskvička. Naším snem a cílem je pořízení fenečky, partnerky pro Woodyho a zakladatelky našeho chovu.  

Bydlíme v malé vesničce Rozstání (okr. Prostějov), která se nachází na rozhraní 3 okresů, Blansko, Prostějov a Vyškov v nadherném prostředí MORAVSKÉHO KRASU. Vlastníme malý domek, který se snažíme postupně pomalu opravit, s poměrně velkým pozemkem umožňujícím našim klukům se dostatečně vyřádit. Okolí obce je krásné a malebné, rozsáhlé pole a louky, nedaleko i les a dva rybníky, kde lze v parném létě smočit tlapky. 

Naši psi jsou členové naší rodiny. bydlí s námi vevnitř v domě, ale mají neomezenou možnost výběhu na zahradu. Denně podnikáme vycházky po okolí. Věnujeme se spolu nejen výstavám, ale snažíme se pracovat i na jejich sportovním a pracovním vyžití.
Naše psy krmíme pestrou stravou složenou z masa, zeleniny a příloh, ve vařeném či syrovém stavu, ale jsou zvyklí podle potřeby i na stravu granulovanou.
S Arnym i Ričim jsem se věnovala canisterapii, loveckému i sportovnímu výcviku. Riči se věnoval i coursingu, který ho velmi bavil. Woodyho pracovní "kariéra" je zatím výhledem do budoucna a to zejména vzhledem k mým dlouhodobým zdravotním problémům. Každopádně Woody se jeví velmi nadějně, vše ho baví a zajímá a sportování si užívá na polích a v přilehlých rybnících, kde moc rád slídí a plave. 

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish