ŠTĚŇATA V NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI

Děkujeme za zájem o štěně z naší chovatelské stanice.

Přesto, že půjde o první vrh v naší ch.st., dalmatinům se věnujeme již od roku 1994.

VRH A

    Matkou našeho prvního vrhu bude fena  Gloriandus Faberge "GRISLY" , importovaná z Ruska. Partner pro naši Grisly bude pečlivě vybrán. Očekávat budeme černě i hnědě tečkovaná štěňata. Grisly má vynikající rodokmen plný velmi zajímavých a úspěšných předků z různých evropských zemí a Ameriky.
Rodokmen naleznete <<ZDE>>, více o předcích <<< ZDE>>>


foto 12měsíců + 20měsícůŠTĚŇATA PLÁNUJEME NA ROK 2021.
Již nyní PŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ REZERVACE ! 

Podrobnější informace a upoutávka budou zveřejněny, jakmile bude vrh aktuální. 

    V případě více zájemců bude vypracován pořadník. Prioritou je pro nás stabilní a milující rodinné zázemí, nikoli výstavní či sportovní ambice, ale přece jen smyslem chovatelské práce je další generace a zapojení do reprodukce. Při výběru nových majitelů budeme brát v potaz Vámi vyplněný dotazník. Štěňata budou novým majitelům vybírána i podle toho, jaké budou mít plány do budoucna. 

    ZÁVAZNÉ REZERVACE na štěňata budeme přijímat až po jejich narození. Zájemce obdrží rezervační smlouvu. Rezervační poplatek za štěňě z naší chovatelské stanice činí 5000/200 € Kč v případě standardního a 2500/120  v případě netandardního (plotna, modré oko, BAER +/-) štěněte. V případě, že štěně nebude splňovat předem dohodnuté podmínky (standard, BAER) bude rezervační poplatek v plné výši vrácen. Pokud zájemce zruší rezervaci bez udání závažného důvodu, bude navráceno 50% z rezervační částky. Po zrušení rezervace až po vyšetření BAER testu záloha propadá.

Cena standardního štěně se u dalmatina pohybuje cca od 15 000 do 25 000 Kč (podle kvality), u nestandardního štěněte (plotna, modré oko, BAER +/-) cca do 12 000 Kč. V zahraničí se cena štěněte pohybuje od zhruba 800 Euro u nestandardního štěněte po 2000 Euro,v závislosti na zemi původu + náklady na dopravu k novému majiteli. Do ceny štěněte se dále promítají náklady na krytí, které jsou vyšší u zahraničního krytí, importovaných rodičů, výstavní ocenění, zdravotní vyšetření rodičů, zdravotní vyšetření štěňat, odčervení, čipování + Pet Passport, vystavení PP, dokumety Dalmatin klubu ČR, kvalitní krmivo a další náklady spojené s kvalitním odchovem štěňat. 

 

       Štěně od nás 

           Bude odchováno v domácím prostředí, s láskou a 24 hodinovou péčí, kterou budeme vyžadovat i od nastávajících majitelů. Bude socializováno a zvyklé na ruchy, lidi i jiné psy. Bude krmeno pestrou stravou (granule, maso, mléčné výrobky, ovoce, zelenina) tak, aby mu přechod do nové rodiny činil co nejmenší potíže. Štěně od nás bude odcházet nejdříve po 8 týdnu věku, s kupní smlouvou, naočkované, odčervené, čipované, s vyšetřením sluchu BAER a vybavené pet pasem / očkovacím průkazem, popřípadě bude-li již k dispozici s PP. Dostane podklady o základní péči a informace o rodičích + základní výbavičku pro první dny a týdny nového života.


Pes je společníkem na celý život, není to módní doplněk ani chvilková záležitost. Zodpovědně se proto rozmyslete, zdali jste schopni a ochotni zajistit pro svého mazlíčka milující domov a péči po celý jeho psí život, MINIMÁLNĚ (10 - 15 let). 

Není nám jedno, kde budou naše štěňátka žít a jak se jim povede!
Chovatelský servis je z naší strany samozřejmostí. 

děkujeme za poctivé a pečlivé vyplnění dotazníku 
Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish