ŠTĚŇATA V NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI

Děkujeme za zájem o štěně z naší chovatelské stanice.
Přesto, že půjde o první vrh v naší ch.st., dalmatinům se věnujeme již od roku 1994.

ŠTĚŇATA PLÁNUJEME NA ROK 2021.
Již nyní PŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ REZERVACE ! 

Podrobnější informace a upoutávka budou zveřejněny, jakmile bude vrh "A" aktuální. 

      Prioritou je pro nás stabilní a milující rodinné zázemí, nikoli výstavní či sportovní ambice, ale přece jen smyslem chovatelské práce je další generace a její zapojení do reprodukce a tak doufáme, že alespoň nejlepší štěňata zamíří tímto směrem. Štěňata budou novým majitelům vybírána i podle toho, jaké budou mít plány do budoucna, tak aby se k sobě co nejvíce hodili. Po potvrzení březosti feny budeme vyžadovat osobní setkání s budoucími majiteli štěňat.

   
ZÁVAZNÉ R
EZERVACE

    Budeme přijímat až po narození vrhu. Zájemce obdrží rezervační smlouvu. Proč? rezervační smlouva je záruka jak pro budoucího majitele, že štěně pro něj bude rezervováno, tak pro chovatele, který ví, kam jeho vypiplané miminko půjde. Rezervační poplatek za štěňě činí 4000 Kč / 160 € v případě standardního a 2000 Kč /
100  v případě nestandardního (plotna, modré oko apod.) štěněte. V případě, že štěně nebude splňovat předem dohodnuté podmínky bude rezervační poplatek v plné výši vrácen. Pokud zájemce zruší rezervaci bez udání závažného důvodu záloha propadá.

 

 ŠTĚNĚ OD NÁS

     Bude odchováno v domácím prostředí, s láskou, kterou budeme vyžadovat i od nastávajících majitelů a 24 hodinovou péčíBude socializováno a zvyklé na ruchy, lidi i jiné psy. Bude krmeno pestrou stravou (granule, maso, mléčné výrobky, ovoce, zelenina) tak, aby mu přechod do nové rodiny činil co nejmenší potíže. Štěně od nás bude odcházet nejdříve po 8 týdnu věku, s kupní smlouvou, naočkované, odčervené, čipované, s vyšetřením sluchu BAER a vybavené pet pasem / očkovacím průkazem, popřípadě bude-li již k dispozici s PP. Dostane podklady o základní péči a informace o rodičích + základní výbavičku pro první dny a týdny nového života.

 

 

 

 

Jak se pohybují ceny dalmatina v ČR a v zahraničí
     
Cena štěněte se u plemene dalmatin se v ČR pohybuje cca od 12 000 do 25 000 Kč  u standardního jedince (podle kvality a dalších aspektů), u nestandardního štěněte (plotna, modré oko, BAER +/-) cca do 8000 do 12 000 Kč. Vše ovšem záleží na konkrétním chovateli. V zahraničí se cena štěněte pohybuje od zhruba 500 Euro u nestandardního štěněte po 2000 Euro (v závislosti na zemi původu) + náklady na dopravu k novému majiteli. Do ceny štěněte se dále promítají i další náklady: za krytí (které jsou vyšší u zahraničního krytí), import rodičů, výstavní ocenění, zdravotní vyšetření rodičů, zdravotní vyšetření štěňat, odčervení, čipování + Pet Passport, vystavení PP, dokumety Dalmatin klubu ČR, kvalitní krmivo a další náklady spojené s kvalitním odchovem štěňat. 

     Pořizovací náklady štěněte  jsou však pouze prvním a nejmenším nákladem, v životě psa. Náklady na kvalitní výživu, doplňky, veterinární ošetření, hračky, popřípadě výstavy a chov se za život psa vyšplhají od desítek po stovky tisíc korun. 

     Pes je společníkem na celý život, není to módní doplněk ani chvilková záležitost. Zodpovědně se proto rozmyslete, zdali jste schopni a ochotni zajistit pro svého mazlíčka milující domov a péči po celý jeho psí život, MINIMÁLNĚ (10 - 15 let). 

Není nám jedno, kde budou naše štěňátka žít a jak se jim povede!
Chovatelský servis je z naší strany samozřejmostí. 

děkujeme za poctivé a pečlivé vyplnění dotazníku 
Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish