ŠTĚŇATA V NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI

VRH A

Děkujeme za zájem o štěně z naší chovatelské stanice.
Přes to, že půjde o první vrh v naší ch.st., dalmatinům se věnujeme již od roku 1994.
Matkou našeho prvního vrhu bude fena Gloriandus Faberge "Grisly" importovaná z Ruska. Grisly má vynikající rodokmen plný velmi zajímavých a úspěšných předků z různých evropských zemí i Ameriky.

Grisly 12 měsíců
Rodokmen naleznete <<ZDE>>, více o předcích <<< ZDE>>>


Pokud vše půjde dobře a Grisly bude uchovněna, plánujeme náš první vrh na rok
2021/2022
Partner pro naši Grisly bude pečlivě vybrán. 
Podrobnější informace a upoutávka budou zveřejněny, jakmile bude vrh aktuální.

V případě, že by jste měli zájem vyloženě o štěně od nás a chtěli by jste si počkat, je možné nás kontaktovat i dříve. V případě více zájemců bude vypracován pořadník. Prioritou je pro nás stabilní a milující rodinné zázemí, nikoli výstavní či sportovní ambice, ale přece jen smyslem chovatelské práce je další generace a zapojení do reprodukce. Při výběru nových majitelů budeme brát v potaz Vámi vyplněný dotazník. Štěňata budou novým majitelům vybírána i podle toho, jaké budou mít plány do budoucna. 

ZÁVAZNÉ rezervace na štěňátka budeme přijímat až po jejich narození. Rezervační poplatek na štěňě z naší chovatelské stanice činí 4000/200 € Kč v případě standardního a 1500/100  v případě netandardního (plotna, modré oko, BAER +/-) štěněte. V případě, že štěně nebude splňovat předem dohodnuté podmínky (standard, BAER) bude rezervační poplatek v plné výši vrácen. V případě zrušení rezervace, bez udání důvodu bude vrácena plná rezervační částka /do věku 5ti týdnů, 50% z rezervační částky / po dovršení 5ti týdnů věku, po vyšetření BAER testu záloha propadá.

Cena standardního štěně se u dalmatina pohybuje cca od 15 000 do 25 000 Kč (podle kvality), u nestandardního štěněte (plotna, modré oko, BAEr +/-) cca od 6 000 do 10 000 Kč. V zahraničí se cena štěněte pohybuje od zhruba 800 Euro u nestandardního štěněte po 2000 Euro + náklady na dopravu k novému majiteli. Do ceny štěněte se dále promítají náklady na krytí, výstavní ocenění  rodičů, zdravotní vyšetření rodičů, zdravotní vyšetření štěňat, odčervení, čipování + Pet Passport, vystavení PP, dokumety Dalmatin klubu ČR, kvalitní krmivo a další náklady spojené s kvalitním odchovem štěňat. Pořizovabí cena štěněte je poze prvním a paradoxně nejnižším nákladem při chovu psa. 

Štěně od nás bude odchováno v domácím prostředí, s láskou a 24 hodinovou péčí, kterou budeme vyžadovat i od nastávajících majitelů. Bude socializováno a zvyklé na ruchy lidi i jiné psy. Bude krmeno pestrou stravou (granule, maso, mléčné výrobky, ovoce, zelenina) tak, aby mu přechod do nové rodiny činil co nejmenší potíže. Štěně od nás bude odcházet nejdříve po 8 týdnu věku, s kupní smlouvou, naočkované, odčervené, čipované, s vyšetřením sluchu BAER a vybavené pet pasem, popřípadě bude-li již k dispozici s PP. Dostane podklady o základní péči a informace o rodičích + základní výbavičku pro první dny a týdny nového života.

Pes je společníkem na celý život, není to módní doplněk ani chvilková záležitost. Zodpovědně se proto rozmyslete, zdali jste schopni a ochotni zajistit pro svého mazlíčka milující domov a péči po celý jeho psí život, MINIMÁLNĚ (10 - 15 let). 

Není nám jedno, kde budou naše štěňátka žít a jak se jim povede!
Chovatelský servis je z naší strany samozřejmostí. 

 DOTAZNÍK pro budoucí majitele 

 

 
děkujeme za poctivé a pečlivé vyplnění
Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish