AKTUALITY

Vyšetření RTG

20.7.2021 podstoupila Grisly vyšetření RTG potřebná pro uchovnění a dle pana doktora má loketní i kyčelní klouby naprosto ukázkové. Chybí nám tak už jen bonitace a můžeme začít shánět ženicha.

Gloriandus Faberge - HD A a ED 0 !

 

Naše velká psí rodina se stále rozrůstá....

Za poslední rok se naše psí rodina rozrostla o mnoho Woodyho vnoučat a dokonce pravnoučat po celé evropě. Máme z nich obrovskou radost a některé vrhy a jedince se vám pokusíme představit.

Vrh "M" ch.st. AMORE PER DALMATI (Polsko)
1.9.2020 se narodilo 13 nádherných a sliných štěňat s Polsko - australského spojení. Všechna štěňata byla BAER +/+. Jedna z fenek Mongarii Amore Per Dalmati (Lili) zůstala doma jako posila chovu.

o: Bis Rubis Rubiss Sup CH Paceaway Zaballero (import Australie)
m: Ch. Alula Australis Stella Meus Amore per Dalmati

Uběhlo pár měsíců a Lili fantasticky zahájila svou výstvní kariéru a po 4 výstavách je již JCH PL !


CACIB Bydgoszcz (PL) - 18.07.2021

Judge: Wojciech Burski (PL)
Handling: Nina Szarska

Mongarii Amore per Dalmati (Lili)
Junior class - V 1/3, CAJC, Junior BOB a splnila podmínky ocenění Polish Junior Champion

________________________________________________________________________

XLVII Warmińsko-Mazurska Wystawa Psów Rasowych Ostróda - 04.07.2021
Judge: Jan Ryk (PL)
Handling:  Nina Szarska

MONGARII Amore per Dalmati (Lili)
(Alula Australis Amore per Dalmati x Paceaway Zaballero)
Junior class - V1/2 CAJC, Youth Winner 2021, Junior BOB, BOB a ve finále JUNIOR BEST IN GROUP a RES. BEST IN GROUP
________________________________________________________________________

CAC Lodz - 20.6.2021
Judge: Jan Ryk (PL)
Handling:  Nina Szarska

MONGARII Amore per Dalmati (Lili)
(Alula Australis Amore per Dalmati x Paceaway Zaballero)
Junior class - V1/2 CAJC, Junior BOB a ve finále JUNIOR BEST IN GROUP

________________________________________________________________________

NDS Wieliczka - 5.6.2021
Judge: Ghzegorz Weron (PL)
Handling:  Nina Szarska

MONGARII Amore per Dalmati (Lili)
(Alula Australis Amore per Dalmati x Paceaway Zaballero)
Junior class - V1/2 CAJC, Junior BOB

Srdečně gratulujeme chovatelce Magdaleně Kulik a máme velkou radost z toho, že nám stále posílá fotografie a informace jak o Woodyho dětech, tak o jeho vnoučatech.

Woodyho vnoučata v Holandsku

8.1.2021 se narodil v holandské ch.st. The Astonishing vrh "O" po Woodyho synovi Bramovi ( Ch. Call Me Crazy of The Million Hairs), v počtu 10ti štěňat (7 fen a 3 pejsci). Všechna šraňata byla oboustranně slyšící BAER +/+ !!!Fenka Ofra Haza The Astonishing se dědečkovi Woodymu velmi podobá, je krásně stavěná a doufáme, že majitelům přináší mnoho radosti. Foto 6 měsíců.

Grisly je lemon NEGATIVNÍ !

Gloriandus Faberge "Grisly" je lemon free N/N
Co to znamená? Jde o genetické vyšetření pro přenos žlutého zbarvení a negativní výsledek tedy znamená, že Grisly nemůže mít citronová ani broskvová štěňata.

První genetická vyšetření Grisly

Grisly podstoupila první vyšetření, která nás přibližují k chovnosti
Genetická vyšetření DNA profilu + archivace DNA a kvůli našemu klidu pro budoucí RTG vyšetření i genetický test na MALIGNÍ HYPERTERMII - MH - s výsledkem mutace nebyla detekována N/N.
Další vyšetření budou postupně následovat.

Starší i nové fotografie naší Grisly

Začneme podzimem, pokračovat budeme zimou a skončíme na jaře.

Ve věku dvou let to byla a v podstatě zůstává spíš klokanka než pes.

V zimě ukázala, že nějaké lovecké blohy v sobě určitě máme, když našla kůži ze srnčí a nosila a tahala ji na vycházce.

 

 

R.I.P. Dřeváčku

Dlouhé období jsme se neozvali s žádnými aktualitami. Jednak se vzhledem k epidemiologické situaci nic moc nového neděje a také zpracování některých novinek pro nás bylo velmi bolestné.

Koncem září nás ve věku 8mi let a 2 mesíců velmi náhle opustil náš milovaný Woody. Byla to pro nás velká rána, neboť do té doby působil jako veselý, hravý, aktivní a žravý pes. Bohužel až příliš žravý, což se mu nejspíše stalo osudným. Jeho náhlý odchod pravděpodobně způsobila nějaká otrava. Snažili jsme se bojovat co to šlo, ale bylo vidět, že Woody svůj boj prohrál a my jsme ho s bolestí v srdci museli nechat jít. Udělali jsme mu hrobeček doma na zahradě, kam za nim můžeme denně zajít my i jeho psí holky.

MĚJ SE V NEBI S RIČIM, BOSSEM a ARNYM KRÁSNĚ DŘEVÁČKU...

   Woody zanechal nesmazatelnou stopu nejen v českém, ale hlavně evropském chovu. Stal se otcem 12ti vrhů a celkem 113 štěňat. 5x v Německu, 3x v České republice, 1x v Holandsku, 1x v Polsku, 1x ve Švédsku a 1x ve Finsku. Ani to ještě nemusí být konečný počet, máme schované ještě 2 dávky jeho zmraženého spermatu a budeme velmi pečlivě zvažovat, kdy a v jakém spojení ho použijeme.
   Také byl jedním z nejúspěšnějších výstavních psů a získal šampionáty mnoha zemí : C.I.B.GRANDŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYGRANDŠAMPION SLOVENSKAGRAND ŠAMPION SRBSKAGRANDŠAMPION RUMUNSKA, ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYŠAMPION ČMKUŠAMPION SLOVENSKAŠAMPION RUMUNSKAŠAMPION ŠVÉDSKAŠAMPION SRBSKAŠAMPION POLSKAJUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYJUNIOR ŠAMPION SLOVENSKAJUNIOR ŠAMPION MAĎARSKAKLUBOVÝ ŠAMPION DK ČRKLUBOVÝ ŠAMPION MLADÝCH DK ČR i mnoha dalších titulů: TOP JUNIOR DK ČR 2013TOP PUPPY DK ČR 2013Klubový Vítěz DK SK 2018, 2x Národní vítěz ČR 2016, 2x Národní vítěz ČR 2015, Vítěz Speciální výstavy při EDS Brno 2014, Národní vítěz ČR 2014, Cruft´s kvalifikace  2014, Victory Winner SK 2014, Šampion Šampionů SK 2013 VI. FCI sk. - BEST IN GROUPE, Maďarský Derby Vítěz 2013, Vítěz mladých MJF DK ČR 2013, BISS JUNIOR Club Show DK ČR - MJF 2013, BISS JUNIOR DK SK 2013, Grand Prix Slovakia Junior Winner 2013, Vítěz Prahy 2013.  
    Na své první výstavě ve třídě mladých v čerstvých 9ti měsících se stal VÍTĚZEM DNE - BEST OF DAY, což se do té doby nepodařilo žádnému českému dalmatinovi a o titul Best in Show jsme ho možná připravili sami tím, že jsme se boje nemohli účastnit. Stal se také prvním českým dalmatinem, který získal ocenění ŠAMPION ŠVÉDSKA. Ve své další výstavní kariéře získal ještě 1x Res Best in Show a 2x Best in Show 3, vždy na zahraničních výstavách v konkurenci všech plemen a stal se NEJLEPŠÍM PSEM KLUBOVÉ EVROPSKÉ VÝSTAVY DALMATINŮ. Byli jsme na něj neuvěřitelně pyšní, přes to jsme necítili potřebu objíždět stále další a další výstavy a druhou polovinu života tak mohl strávit s láskou opečovávaný doma, životem plným vycházek a her.

JSME VELMI PYŠNÍ NA VŠECHNY WOODYHO DĚTI. NEJEN TY, KTERÉ SE PŘEDVÁDÍ NA VÝSTAVÁCH, ALE I VŠECHNY, KTERÉ SE VĚNUJÍ NĚJAKÉ ČINNOSTI ČI VÝCVIKU. Ať už loveckému, záchranářskému, canisterapii či poslušnosti, ale také všechny, kteří jsou "jen" rodinnými miláčky. A stejně tak jsme velmi pyšní na jeho vnoučata, která se začínají objevovat po celé evropě a v Anglii.

DUOCACIB 1.2.2020

rozhodčí: Jean Piere Achtergeal (B)

Gloriandus Faberge
tř. mladých (3/3) - VD3

V únoru jsme se s Grisly účastnili její první výstavy. Za půl roku co je u nás udělala kus práce, ale spousta další nás ještě čeká. Ač se může zdát, že výsledek není moc pěkný, pro nás je to velká výhra a příslib do budoucna. Předvádět jsem musela po dlouhé době sama, protože Grisly zatím s nikým jiným spolupracovat nechce a bylo to vidět. Moje kondice bohužel není tak dobrá, abych uběhala v kruhu dalmatina. Grisly se nechala posoudit, ukázala zuby a v pohybu se předvedla velmi pěkně (kazila jsem to jen já), co nám zatím nejde je prezentace v postoji, kdy je stále vidět, že cizím lidem nevěří. Přesto získala velmi pěkný posudek, ze kterého máme od specialisty na plemeno velkou radost.


1. Narozeniny GRISLY

Grisly oslavila 18.9. svoje první narozeniny. Přejeme jí i nám hlavně aby dostala rozum a my ji nemuseli pernamentně hlídat. Samozřejmě plnou misku a hlavně zdravíčko. Máme tě rádi princezno. Zkusili jsme vyfotit roční prezentační fotografie, zatím nám to moc nejde, ale doufám, že jak budeme pracovat, vše se bude lepšit. Takže ...TADÁ

naše GLORIANDUS FABERGE "Grisly" 1 rok

Woodyho finské děti z ch.st. WILDSPOTS slaví svoje 1 narozeniny!

Přejeme jim mnoho zdraví a radosti v jejich rodinách. Všichni mají fantastické milující rodiny, věnují se rozličným činnostem i sportu a někteří se občas ukáží na některé z výstav. Chovatelka udělala setkání štěňat, kde se spolu s matkou sešlo sedm jejich potomků. Děkujeme za pěkné fotografie.


Stránky

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish