O NÁS

Naše malá mezinárodně chráněná chovatelská stanice MONERTE RICH byla založena v roce 2009 pod registračním číslem 738/09. 
V budoucnu bychom se chtěli věnovat chovu. Našim cílem je po všech stránkách zdravý jedinec, který má typické znaky plemene, silnou kostru, výbornou přátelskou povahu a je také všestranně pracovně využitelný.

 Jsme členy Dalmatin Klubu ČR a Dalmatin klubu SK 
    

Vzhledem k tomu, že jsme doposud neměli podmínky k odchovu štěňat, procházeli zatím naší stanicí jen psi - samci. Začalo to v roce 1994 příchodem dalmatina Kl.Ch.Pr. Arnyho z Rudolfova chovu, pokračovalo ICh. Enricem Bazzi Raul , C.I.B. G'RICH WOODY GENESIS Dalmadami až do současnosti kdy s námi sdílí domácnost fenka importovaná z Ruska Gloriandus Faberge, která se doufejme stane zakladatelkou našeho chovu.  

Bydlíme v malé vesničce Rozstání (okr. Prostějov), která se nachází na rozhraní 3 okresů, Blansko, Prostějov a Vyškov v nadherném prostředí MORAVSKÉHO KRASU. Vlastníme malý domek, který se snažíme postupně pomalu opravit, s poměrně velkým pozemkem umožňujícím našim psům se dostatečně vyřádit. Okolí obce je krásné a malebné, rozsáhlé pole a louky, nedaleko i les a dva rybníky, kde lze v parném létě smočit tlapky. 

Naši psi jsou členové naší rodiny. bydlí s námi vevnitř v domě, ale mají neomezenou možnost výběhu na zahradu. Denně podnikáme vycházky po okolí. Věnujeme se spolu nejen výstavám, ale snažíme se pracovat i na jejich sportovním a pracovním vyžití.
Naše psy krmíme pestrou stravou složenou z masa, zeleniny a příloh, ve vařeném či syrovém stavu, ale jsou zvyklí podle potřeby i na stravu granulovanou.
S Arnym i Ričim jsem se věnovala canisterapii, loveckému i sportovnímu výcviku. Riči se věnoval i coursingu, který ho velmi bavil. 

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish