MAILY

datum narození: 1.9.2017
pohlaví: fena
plemeno: kříženec (asi jezevčík X špringršpaněl)
barva: bílá, hnědé znaky
srst: dlouhá
váha: 7 kg 

Vždycky jsem si říkala, že až bude domeček, chtěla bych chovatelskou stanici a zachránit jednoho psa z útulku. Chovatelskou stanici už mám a teď se splnil a i další malý plán.
Maily přibyla do naší smečky úplně náhodou na začátku roku 2018. Její majitelka nezvládala péči o ni a byla rozhodnuta umístit ji do útulku a tak Pavel řekl, že se u nás další malý špunt už ztratí. No... myslím, že Maily se neztratí, tedy alespoň chováním a hlasovými projevy. Zjistili jsme, že včetně původní chovatelky jsme asi 5 rodina, ve které se ocitla, což je v jejím věku docela strastiplná cesta a doufám, že budeme i rodinou poslední. Přinesla s sebou spoustu jekotu a udržuje nás v permanentní aktivitě co se týká plotu a útěků, ale pomalu se zlepšuje a vzhledem k jejímu věku doufáme, že se nakonec srovná úplně.

Velmi mě překvapila svojí láskou a ochotou k vodě, do vody bez obav, s perfektním plaváním vlítla od první chvíle, co ji uviděla, co mi vadí je, že nesnáší když je zavřená, nebo nějak omezená, to nám potom dává najevo tím, že vyvede něco, co už jinak moc nedělá Nerozhodný . Úplně šílený je i její jekot, který je v takových frekvencích, že by se za ně nemusel stydět ani delfín. Přesto ji máme rádi, už je prostě naše.

 

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish